Data wpisu: 26-04-22

Autor článku Martina

motokrosová prilba

Nákup najlepšej prilby na motokros by mal byť pre každého jazdca na motocykli zodpovednou úlohou. Prilba je hlavnou časťou výbavy, ktorá Vás chráni pred zranením. Dôležitým faktorom pre nákup je samozrejme cena, no nikdy by ste nemali obetovať bezpečnosť pre nízku cenu. Tu je niekoľko tipov pre nákup najlepšej prilby pre motokros:

 • Pozrite sa na certifikáty - Ak je prilba certifikovaná, znamená to, že bola testovaná a schválená do pravidelného používania.
 • Dizajn - Pri výbere prilby je dôležité, aby bola pohodlná a dobre sedela. Môžete si vybrať medzi plnou, polovičnou alebo modulárnou prilbou.
 • Ventilácia - Vyberte si prilbu s dobrými ventilačnými otvormi, ktoré umožnia dostatočnú cirkuláciu vzduchu.
 • Záruka - Ak si kúpite drahšiu prilbu, uistite sa, či je dodávaná s nejakou formou záruky. To Vám pomôže v prípade výmeny alebo opravy prilby.

Vyberte si správnu prilbu pre motokros a buďte bezpeční!

Prečo je dôležité mať správnu prilbu na motokros

Na motokrose je bezpečnosť vždy na prvom mieste. Prilba je kľúčovým prvkom osobnej ochrany pre jazdca motokrosu. Prečo je dôležité mať správnu prilbu na motokros?

 • Ochrana pred zranením: Prilba chráni jazdca pred zranením, ktoré by mohlo vzniknúť pri nehode. Čelenka a konštrukcia prilby poskytujú ochranu hlavy a krku pred nárazmi a odreninami, ktoré by sa mohli vyskytnúť počas jazdy.
 • Zlepšenie videnia: Prilba je vybavená špeciálnymi priehľadnými visorami, ktoré pomáhajú zabezpečiť lepšie videnie pre jazdca. Visory sú navrhnuté tak, aby zabránili vetru, prachu a iným nečistotám vo vzduchu vstupovať do očí jazdca.
 • Zvýšenie komfortu: Dobre padnúca prilba poskytuje pohodlné sedenie pre jazdca. Niektoré prilby majú naviac špeciálne tepelné a odvetrávacie systémy, ktoré udržiavajú jazdca v chlade a suchu počas dlhých jázd.

Je dôležité si uvedomiť, že pri nákupe prilby na motokros je nevyhnutné, aby bola správne veľkosťou a dobre priľahla k hlave, aby poskytovala maximálnu ochranu.

Ako zvoliť správnu veľkosť prilby na motokros

 • Meranie obvodu hlavy: Ak chcete zistiť správnu veľkosť prilby, musíte najskôr zmerať obvod hlavy. Tento rozmer by mal byť mierne tesnejší ako obvod hlavy, pretože ak je prilba príliš veľká, bude sa pohybovať na hlave a nebude dobre chrániť. Začnite meranie od stredu čela a prejdite okolo temena hlavy, a potom okolo pásu. Poznamenajte si meranie a skontrolujte veľkosť podľa tabuľky veľkostí výrobcu prilby.
 • Skúška prilby: Ak si kúpite prilbu na motokros, je dôležité skontrolovať, či je svojou veľkosťou a pohodlnou pre vás. Pred zakúpením si vyskúšajte prilbu na hlave. Prilba by mala byť pevne pripevnená okolo hlavy a nesmela by sa pohybovať. Môžete si tiež vyskúšať rôzne veľkosti prilieb a porovnať ich.

Vyberte si prilbu na motokros s veľkosťou, ktorá vám najlepšie sadne a vyhovuje vašim potrebám. Ak dodržíte tieto tipy, môžete sa cítiť bezpečne a pohodlne počas jazdy.

Ako udržiavať svoju prilbu na motokros v dobrom stave

 • Prilba by mala byť po každom použití dôkladne očistená. Použite čistú vlhkú handričku, aby ste odstránili akékoľvek nečistoty. Nesnažte sa použiť čistiaci prostriedok na prilbu, pretože to môže poškodiť jej vonkajšiu vrstvu.
 • Ak prilba obsahuje odnímateľné vystuže, skontrolujte, či sú časti dobre zasunuté do držiakov.
 • Vypláchnite prilbu po každom použití teplou mydlovou vodou. Odstráňte všetky nečistoty a osušte ju dobre, aby sa zabránilo korózii alebo poškodeniu.
 • Udržujte prilbu na suchom mieste a dôkladne ju uschovajte po každom použití.
 • Skontrolujte stav prilby pred každým použitím a akonáhle je to možné, vymeňte ju za novú.

Príspevky k článku

{* *}